Do Kroměříže přijedou nejlepší juniorští gólmani České republiky

V pondělí 30. října hostí Kroměříž výběrový kemp brankářů kategorie U15, ročníku 2003. Na náš zimní stadion se sjedou ta nejzvučnější jména, která jsou v Česku v tomto věku k dispozici.

Kroměříž pořádá tréninkový kemp ve spolupráci s brankářskou komisí ČSLH (Českého svazu ledního hokeje). Motivací projektu je všestranně borce pod maskou připravit před vstupem do národních reprezentačních týmů. Nepotrvá ani rok a někteří už vtrhnou do brankoviště reprezentace do 16 let!

Úkolem pondělního kempu bude zmapování výkonnosti brankářů a jejich zařazení do databáze adeptů pro budoucí výběr U16, dohled nad sportovním výkonem těchto našich brankářů. Tréninkem gólmanů byli pověřeni Radek Toth, Rostislav Košárek, David Kovařík a Vratislav Vajner.

Program hráčů bude následující...

9:00 – sraz
9:30 až 10:30 – příprava mimo led (dynamické rozcvičení, práce s tenisáky)
11:00 až 12:00 – trénink na ledě (adaptivní bruslení, hra zpoza brány, zóny 1 až 4)
12:15 až 13:15 – trénink na ledě (aktivní paže)
13:45 – oběd
14:15 až 15:00 – teorie (video-rozbor natočených tréninků, trénink brankáře v klubu)
15:00 – ukončení kempu

Sportovní a hokejová Kroměříž věří, že výběrový tréninkový sraz proběhne ke spokojenosti mladých nadějí i trenérských rádců. Je pravda, že kroměřížský zimní stadion ozdobí i gólmani, s nimiž se v příštích letech setkáme na poli úspěchu a nepolevující hrdosti na český hokej!