Dluhoš s Gajarským vůbec nevybalují! Hrají neustále, nyní podruhé míří za oceán

Poptávka hokejové reprezentace ("sedmnáctky") České republiky po zápasových příspěvcích kroměřížských odchovanců je vidět. Neopadá, ba naopak dostává ty správné barvy, nabírá hokejovou sílu a radost. Ale Jan Dluhoš a Adam Gajarský vědí velmi dobře, že vše se děje vždy jen po zásluze a žádný osobní a kolektivní úspěch nepřijde na první zavolání... Musí se pracovat, a soustavně a zas a zase.

Každé uznání (jakým je teď velký turnaj s "nároďákem" v Kanadě) se rodí pouze z krůpějí a louží potu, z neustále vkládané píle a hlavy plné hokeje! Každá nominace do českých barev je bonus, perla, hokejová pochodeň!

Obránce HC PSG Zlín Jan Dluhoš a útočník brněnské Komety Adam Gajarský jsou opět pozváni na turnaj, kterého se účastní česká hokejová reprezentace do 17-ti let. A jedná se o významný podnik – od léta letí hokejisté už podruhé za oceán. V americkém Friscu (na předměstí Dallasu) byli v létě na Turnaji pěti zemí stříbrní a na konci října cestují do Kanady!

Po přípravném kempu české party se koná v kanadském Sault Ste. Marie (stát Ontario) od 30. října do 5. listopadu prestižní turnaj World Under-17 Hockey Challenge! Naši se v základní skupině turnaje potkají s týmy USA, Canada Black a Canada White. Před tím je v přípravě prověří tradičně výborní hráči Suomi, Finsko.

Blahopřejeme – píšu to za dlouhou řadu lidiček tu v Kroměříži – Honzovi a Adamovi k nespornému úspěchu! Každý by chtěl do Kanady, ukázat to nejlepší, obnažit své hokejové srdce právě v "kolébce této krásné hry"... Navštívit s pukem na holi "posvátnou alej javorových listů" a bít se za svou čest a vlajku, slyšet v uších cinkat nejkrásnější tóny české hymny! Tisíce mil na západ...

Obrázek 1 – útočník Adam Gajarský

Obrázek 2 – obránce Jan Dluhoš