Devatenáctka nominovala na turnaj čtyř zemí. Pojede i Honza Dluhoš

Reprezentace do 19 let má neoficiální, ale čestný přídomek rezervy elitní "dvacítky". Jsou-li v hledáčku juniorského top-týmu naši odchovanci Adam Gajarský a Jan Dluhoš, nemůže je opomenout ani výběr o rok mladší. "Devatenáctka" nominovala na kýžený červencový Summer Hockey Challenge. Zaráží jen, že je náš průbojný forward Adam Gajarský jenom mezi náhradníky... Nepochybujeme však, že se Adam do "nároďáku" vrátí neprodleně! Šťastnější je Honza Dluhoš, který zakotvil v základu týmu U19...

Mladí borci, vychovávaní a rozvíjení skvělými kouči HK Kroměříž, pronikli ze svých nových klubů (Adam z Komety Brno a Honza ze Zlína) do reprezentačních výběrů od prvních podaných šancí, od prvních výzev k navléknutí sytých národních barev. V nové sezoně se již maximálně vynasnaží vyzískat místečko v kádru mužských týmů. Starty mezi matadory už mají – třeba právě Adam se už zarytě pral v druhé nejvyšší soutěži.

Oba mladí kluci mají smělé cíle. Určitě by se rádi pustili "odvážně do hokejového světa" a letos nebo za rok hájili práci českého hokeje ve Valhalle juniorských reprezentací, na mistrovství světa do 20 let. Zvláště když měl zase Honza Dluhoš nehoráznou smůlu a pro zranění přišel o slavnost a radost mistrovství světa U18. Které si v dubnu zasloužil jak málokdo!

Teď tedy vzhůru na turnaj čtyř zemí – do švýcarského Curychu! Češi hrají 26., 27. a 28. července. Utkají se postupně se Slovenskem, Německem a Švýcarskem. Nejsou to vůbec špatní protivníci – vzpomeňme jen na dvě zavěšená stříbra Švýcarů v šestiletém "mezičase" seniorských šampionátů. Na naše lvy s orlicemi čeká tuhá práce, ale věřme, že i výsledková radost! Do toho, Češi, do toho!