Chlapec z Pravčic překonal nový rekord a úhledně se zapsal do kroniky českého hokeje

Filip Chytil, jemuž byla hokejová abeceda vštěpována u nás v Kroměříži, jenž jako zlínský Beran vtrhl "beranidlem" do mládežnických reprezentací a rýsuje už brázdu ambic a produktivity v zámořské NHL, pokořil dne 14. května 2018 před půl devátou další rekord. Metu, o níž se jeho blízkým a přibývajícím fandům před lety ani nesnilo...

Nebavíme se tu jenom o rekordech směrem k hokejové Kroměříži! Filip Chytil je prvním naším odchovancem v kanadsko-americké NHL a prvním na seniorském mistrovství světa. Ale překonává i čísla v rámci své země a globálního dění v hokejovém světě. V září 2018 oslaví teprve 19. narozeniny a během pouhého roku překonal právě druhý rekord "nejmladšího hráče – úspěšného nováčka".

V červnu 2017 byl newyorskými "Jezdci" ze 21. místa draftován do exkluzivní NHL jako nejmladší hráč v 1. kole draftu. A v pondělí 14. května přepsal hokejové anály České republiky, stal se jejím nejmladším střelcem na mistrovství světa! Ještě než použijeme interview s Filipem (podané po jeho velkém večeru), dejme slovo panu Karlu Holíkovi, manažerovi HK Kroměříž, který byl nablízku začátků Hráče a je jedním z největších fandů skromného Filipa.

"Neuvěřitelné, co může kluk, který se učil bruslit v Kroměříži a kterého jsme poslali přes Zlín až do NHL, ještě všechno dokázat! Plní naše sny a je vidět, že když si za něčím jdeš, tak to můžeš dokázat. Jsme na tebe pyšní."
Karel Holík, dlouholetý manažer HK Kroměříž, ředitel SZMK, radní města

Rozhovor s Filipem Chytilem najdete ZDE.