Český hokejový projekt Pojď hrát hokej navštíví Kroměříž v sobotu 23. 9.

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) má na zřeteli nárůst hokejové základny, dobrou práci s mládeží, která se projeví i novými úspěchy národních reprezentací. Přišel proto před časem s projektem "Pojď hrát hokej", kdy si jednotlivé kluby napříč Českou republikou v rámci "Týdne hokeje" v určitý den sezvou děti, aby jim lední hokej, ten krásný a opojný sport, ukázaly. Náborovou a propagační akcí, upřímným zájmem o děti, o hokejové semínko, bez něhož by minulé úspěchy českého hokeje nevykvetly – nebyly možné.

Hokejový klub Kroměříž si jako den své náborové prezentace zvolil sobotu 23. září. Bude se dětem věnovat v nejvyšší možné míře. Naváže na úspěch předchozího Týdne hokeje (v lednu 2017), kdy mu na zimní stadion přišlo tolik školáků a předškoláků, jako žádnému hokejovému klubu od Liberce po Zlín.

Pro všechny předškoláky a mladší školáky máme připraven nějaký hokejový dárek a suvenýr. Pro ty, které jejich rodiče upíší školičce bruslení a hokejovému klubu, je připraven dar v podobě hokejového dresu. Chystáme dětem v Kroměříži hlavní i doprovodný program. Hlavní část připadá na čas 8:00 až 9:00, bude propojena právě se školičkou bruslení. Přesně v rozměrech českého svazového projektu chceme dětem a rodičům usnadnit vstup do ledního hokeje a dát jim všechny potřebné informace. Chceme jim upřímně dopomoci najít si "ten svůj" sport, sport, který svým charakterem, napínavou hrou, soutěživostí a účastí ve zdravém, zájmovém kolektivu naplní klukovská a dívčí srdce.

Program na zimním stadionu v Kroměříži 23. 9.

7:15 až 7:45 – registrace účastníků
7:45 až 8:00 – úvod sobotní akce a rozdělení dětí do skupin
8:00 až 9:00 – ledová plocha (podle počtu účastníků může být program na ledě rozdělen)
9:15 až 9:30 – prezentace celé akce a hokejového klubu v zasedací místnosti stadionu (1. patro), reakce na dotazy rodičů
9:15 až 9:30 – program pro děti mimo led
9:30 – ukončení akce

Jako doprovodnou fotografii nabízíme i pár čísel z fondu Českého svazu ledního hokeje, kterak se úspěšný projekt Pojď hrát hokej rozvíjí... Znovu podotýkáme, že lednové akce se naše Kroměříž ujala s typickým fortelem a udělala pro děti a pro hokej těch nejmenších "první poslední".

Na webu českých a moravských hokejových klubů můžete číst o akci "Pojď hrát hokej" z mnoha stran, ale vždycky v témže tónu. "Děláme to pro děti, pro jejich zdravý rozvoj a charakter, děláme to pro sport, který milujeme." Více informací je na oficiálních stránkách projektu Pojď hrát hokej. ZDE.