Bude Filip Chytil trumfem hokejových Lvíčat? A Jakub Sirota pojistkou českých ambic?

Tohle to už nejsou "rozcuchaná malá Lvíčata" – nýbrž šlachovité, prsa dmoucí, nastartované mladé šelmy... Reprezentace do 20 let je výkladní skříní českého juniorského hokeje a zdvojená účast odchovanců HK Kroměříž na mezinárodním ledě a v rozražených branách do seniorské kategorie, to je radost a úspěch jako hrom. Je to satisfakce mnohaleté kroměřížské práci s mládeží.

To, jak o svém městě hokejkami píší zadák Sirota a rychlonožka Chytil, to je reklama, kterou jen tak nevymyslíš. To je ochranná hokejová značka, k níž se Jakub Sirota a Filip Chytil dopracovali až s běžícími roky, s usilovnou snahou a stále novými pokroky také v jiných, větších klubech. Chytil v žákovských a dorosteneckých partách extraligových Beranů a Sirota ve výborné společnosti hokejového Přerova, Zlína a elitní juniorské soutěže za oceánem.

To, jak připomněli vedení reprezentace U20, že jsou v barvách České republiky i v nejstarším juniorském výběru plným právem, sledujete spolu s námi... Neuniknete hokejovým zprávám (regionálním serverům, i mezinárodním zdrojům) – kolem Kuby, kolem Fildy se točí koloběh přání a vyhlídek českého hokeje. Tak třeba, před týdnem, oblékl Sirota kapitánské "céčko", a nyní Chytil (dosud na hraně plnoletosti) asistentské "áčko"...

A jak hrál Filip ve vítězných přípravách se Švýcarskem! Na to máme svědky... S ohromným přehledem a často přečasto uháněl ledem jako tryskomyš, rychlý jako vítr. Zaznamenal v premiérách po dvou finálních a gólových nahrávkách! A do třetice se už trefil včera ve Finsku. Česká družina sice ještě padla, ovšem v bojovém duchu míhala hokejovým praporem a podusila Finy. Ulevilo se pak hráčům Suomi jako při odlivu u svých břehů. Včera to Seveřané ještě dokázali a vyhráli.

Filip Chytil vedl první lajnu a Jakub Sirota čněl jako maják, jako pilíř pevných základů. Ukážou svou sílu, naloží soupeři na bedra svou světlou formu v dnešní odvetě? Ve Vierumaeki na to vjedou v 17:30.

Obrázek 1 – obránce Jakub Sirota

Obrázek 2 – útočník Filip Chytil