82. mistrovství světa v ledním hokeji za účasti Filipa Chytila z Kroměříže!

Filip Chytil, živá budoucnost slavných New York Rangers, zapadl do české nominace pro seniorské mistrovství světa jako další z jeho kotoučů do ruské branky! Trenér Jandač promluvil a v kádru hokejového nároďáku ponechal ty, kterým věří nejvíc. Odchovanec zdánlivě skromného HK Kroměříž, pravčický chlapec Filda Chytil se dlouhou, ale vlastně přímočarou cestou prodral na kluziště v zámoří a po šesti startech v českém "A" týmu i do elitní reprezentace. Pro Filipa je sezona 2017/18 doslova jako z pohádky, a nekončí – ještě nekončí!

Filip Chytil (na mistrovství světa bude ve věku 18 let a 8 měsíců nejmladším z Čechů) dostal v HK Kroměříž jako chlapec nejlepší možné základy a maximální pozornost. Jeho talent byl očividný a řadu let jej rozvíjeli v sousedním Zlíně. Již v raném reprezentačním věku pronikl cílevědomý, pracovitý Filip do národních barev. První opravdovou peckou, již pomáhal "odpálit", byl v létě 2016 zisk trofeje na renomovaném turnaji osmnáctek. Zlato z Memoriálu Ivana Hlinky. Sezonu 2016/17 vyšperkoval Filda zápasy (i góly) v mužské extralize. V dresu zlínských Beranů. Podtrhl ji účastí na mistrovství světa U18.

Následovalo "letní období", to ale nebylo "poklidné", nesloužilo odpočinku. Filipa draftoval klub kanadsko-americké NHL New York Rangers, ale že se tak stalo už v 1. kole (ze 21. místa světových juniorů) bylo trochu senzací – více možná vizitkou Chytilova talentu a charakteru. Filip naskočil v sezoně 2017/18 k devíti utkáním věhlasné NHL (dal gól a dvě asistence), většinu času však trávil na farmě Rangers v Hartfordu. Vedl si tam velmi dobře, nastupoval v 1. lajně. O vánočních svátcích posílil (v 18 letech) českou reprezentaci do 20 let. Po letech jí dopomohl k postupu do semifinále mistrovství světa U20.

Pro Filipa Chytila bude účast na 82. mistrovství světa v Dánsku vyústěním hokejového roku, jaký dosud nepoznal. A nepoznal jej ani jeho mateřský HK Kroměříž, na poli svých odchovanců, rodících se hvězdiček. Přejeme Fildovi, aby své úspěšné sezony nespočítal brzy na prstech... "Filipe, ať se Ti v Dánsku hokejově daří, užij si svůj sport v té největší konkurenci, a nám fandům ukaž z obrazovky další krásné, důležité branky!"

Právě dvěma trefami ve dvou duelech s Ruskem zasekl Filip kotvu vlastní nominace... Před šampionátem sehrál za "áčko" pouze šest klání, ale jemu to stačilo. Na dva góly, asistenci... A letenku do Dánska!